Srpen 2007

About Jackie

31. srpna 2007 v 20:33 | Kika:) |  Jackie Chan
http://image.guardian.co.uk/sys-images/Film/Pix/pictures/2007/04/04/jackie.jpg

Krstne meno

Kong-sang Chan

Místo narození

Hong Kong

Datum narození

7. dubna 1954 (Beran)
52 let

Kam si napsat o autogram

Jackie Chan
c/o Talent Entertainment Group
9111 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA 90210

Výběrová filmografie (herecká)

2005The Myth (Jack/General Meng-yi)
2004Cesta kolem světa za 80 dní (Passepartout/Lau Xing)

New Police Story (Wing)
2003Medailon (Eddie Yang)

Rytíři ze Šanghaje (Chon Wang)
2002Tuxedo / Smoking (Jimmy Tong)
2001Křižovatka smrti 2 (inspektor Li)
2000Tenkrát na východě (Chon Wang)
1999Instinkt lovce (C.N. Chan)
1998Křižovatka smrti (inspektor Li)
1985Ochránce (1985) (Billy Wong)
1984Velký závod 2 (Jackie Chan konstruktér Mitsubishi)
1981Velký závod / Tajný závod (Jackie Chan, řidič Subaru)

Výběrová filmografie (scenáristická)

1999Instinkt lovce

Životopis

V roce čtrnáctých narozenin Bruce Leea se narodil další slavný asijský bojovník, který dostal jméno Chan Kong - Sang, přesně 7. dubna 1954 poprvé vykřikl do světa svůj bojový pokřik hongkongský novorozenec jenž dostal později jméno Jackie Chan. Po narození mu rodiče začali říkat Pao - Pao což znamená " dělová koule ". Není divu proč právě Pao - Pao, Jackieho porodní váha byla 12 liber.

Jeho rodiče byly zaměstnáni u francouzskéh //<![CDATA[ //]]> o konzula. Otec Charles Chan jako kuchař a matka Lee - Lee Chan jako služebná. Tito dva se setkali v roce 1950 na lodi, když utíkali do Hongkongu a už spolu zůstali. Jako malý byl Jackie velmi neposlušný a neposedný, a tak ho otec vedl k disciplíně a poslušnosti. Výukou kung-fu ale docílil spíše toho, že se stal hrozným rváčem. Jako asi každé malé dítě i on neměl rád školu a nevydržel sedět nehnutě v lavici.
Není divu, že měl nejraději tělocvik a přestávku na jídlo. Během školního roku se vůbec nic nenaučil, a tak mu bylo nabídnuto opakování, ale rodiče pro nedostatek peněz Jackieho ze školy odhlásili. Poté dostal otec výhodnou nabídku jako kuchař na velvyslanectví v Austrálii, kterou přijal a musel se odstěhovat od rodiny. Matka sama nestačila na výchovu malého neposlušného syna.

Nakonec jej nechali zapsat na deset let do internátní školy (Chinese Opera Research institute) tzv. pekingské opery pro budoucí herce k mistru Yu Jim - Yuenovi. Oba rodiče doufali, že zde se z Jackieho stane úspěšný herec, akrobat nebo bojovník. Od první chvíle se Jackiemu ve škole velice líbilo. Měl zde neomezenou volnost a mohl si dělat co chtěl, tudíž mu rodiče ani moc nechyběli. Mezi tím ostatní žáci poctivě cvičili, ale Jackie se jim jen posmíval. Již po pár dnech Jackieho pobytu ve škole došla mistrovi trpělivost a neposlušného Jackieho zmlátil bambusovou holí. Tento výprask od mistra neznamenal jen trest, ale rovněž oficiální přijetí do operní školy a získání školního jména Yuen - Lo. Tím končila jeho volnost a svoboda. Od té doby musel spolu s ostatními tvrdě trénovat od ranních hodin do pozdních večerních. Náplní vyučování byla akrobacie, bojová umění, zpěv a tanec.

Čtení, psaní a počítání byly jen jako doplňující předměty. Sebemenší porušení kázně nebo neposlušnost se velmi tvrdě trestaly hladovkou nebo bitím. V operní škole stál nejvýše mistr, poté učitelé a nakonec žáci (od nejstaršího po nejmladšího). Nejstarší žák byl nazýván nejstarším bratrem a mladší žáci ho museli respektovat. Yuen Lung byl největším bratrem a rád šikanoval mladší žáky. Tím se stal velkým nepřítelem Jackieho. Brzy na to přišel do školy nový nejmladší žák, velmi talentovaný akrobat, jehož školní jméno bylo Yuen Biao. Velmi brzy se spřátelil s Jackiem. Jednou byl odvolán trénink a mistr vzal žáky do divadla na představení čínské opery. Všichni žáci byli představením nesmírně nadšeni a zatoužili stát se herci, kteří by stáli na prknech umění a slávy. Brzy na to pochopili mistrovu myšlenku o smyslu učení. I Jackie se tak viděl a začal na sobě pracovat. Na trénincích se snažil jak jen to šlo, až se vypracoval na jednoho z nejlepších žáků školy. Jednou týdně ho navštěvovala matka - ještě před tím, než následovala otce do Austrálie. A tak zůstal Jackie odkázaný sám na sebe. Mistr přitvrdil v tréninku a Jackie neměl ani čas na myšlenky o samotě. Zanedlouho mistr oznámil žákům, že z nich vybere sedm nejlepších do tzv. souboru " Seven Little Fortunes ", kteří budou vystupovat v operních představení. Mezi nimi byl i Jackie, a tak život pro něj byl snesitelnější a myšlenka být opravdovým hercem ho táhla dál. Od té doby se Jackie zůčasnil několika natáčení jako komparsista. V té době začíná být větší zájem o film a operní představení pomalu zanikají. Po čase zaniká celá operní škola.

Jackie se stal kaskadérem pro firmu Shaw Brothers. Brzy na to se vypracoval na špičkového kaskadéra. Problém byl v tom, že většina divadelních umělců přešla k filmu, a tudíž začala být nouze o práci. A tak mu pomohl úhlavní nepřítel z operní školy Yuen Lung, který se proslavil pod svým novým jménem Samo Hung. Ten mu sehnal práci u firmy Golden Harvest, kde sám působil jako kaskadér a později jako koordinátor. Staré nepřátelství pominulo a zanedlouho přichází k této společnosti i nejmladší žák bývalé školy Yuen Biao. Začátkem 70. let se Jackie uplatnil spíše jen jako kaskadér. V té době se oběvil jako kaskadér ve filmu "Fist of Fury", kde hrál slavný Bruce Lee a později s ním spolupracoval na filmu "Enter the Dragon". Nejhorší situace nastala po smrti Bruce Lee.

Lidé neměli zájem o filmy s tematikou bojového umění, a tak Jackie odletěl za rodiči do Austrálie. Po několika měsících se vrací do Hongkongu a dostává nabídku na spolupráci s nadějným režisérem Johnem Woo na film "Hand of Death". Po natočení tohoto filmu se vrací Jackie zpět do Austrálie, aby se vyhnul filmařské krizi. Uplynulo několik měsíců a Jackieho kontaktoval Willie Chan, známá osobnost hongkongského filmového průmyslu, a nabídl mu představitele hlavní role filmu "New Fist of Fury" režiséra Lo Weie. Jackie tuto nabídku přijal, myšlenka o zářivé budoucnosti a kariéře byla zde. Ne však nadlouho.

Lo Wei chtěl z Jackieho vytvořit nového Bruce Leeho. A proto také vznikly ne příliš dobré filmy tipu "To Kill with Intrigue" nebo "Magneficent Bodyguards". Jackie měl jasno - nechtěl kráčet ve stopách Bruce. Chtěl si vytvořit vlastní styl, který se mu v pozdějších letech stal osudným po celý život. V mezidobí 1976 a 1978 vzniklo ještě pár projektů jako například "Shaolin Wooden Men", "Dragon Fist" nebo "Spiritual Kung-fu". Ty jsou svědectvím jeho obratnosti, pohotovosti a zkušeností, kterých se mu dostalo v operní škole. Prví menší zlom nastal natočení filmu "Half a Loaf of Kung-fu", který byl zpracován do komediální podoby.

V roce 1978 natočil Jackie u společnosti Seasonal Films dva megahity "Snake in the Eagle´s Shadow" a "Drunken Master", které se staly v Hongkongu absolutními jedničkami na filmové scéně. Po tomto úspěchu si Jackie u Lo Weie vybojoval větší tvůrčí svobodu a natočil svůj první režijní film "The Fearless Hyena", který se podle kritiků stal ještě úspěšnější než ostatní filmy.

Zanedlouho začala mít zájem o Jackieho filmová společnost Golden Harvest, u které dříve pracoval jako kaskadér. Na radu Willieho přešel k této firmě a natočil zde v roce 1980 film "Young Master", který opět režíroval. Od Lo Weie odešel i Willie a stal se Jackieho manažerem a vychovatelem. Problém vznikl hned, jakmile Jackie odešel.
Lo Wei se ho nechtěl vzdát, a tak Jackieho nová společnost posílá do USA, kde se učí anglicky a při té příležitosti natáčí první americký film "The Big Brawl". Tento film nebyl žádným hitem, protože režisér Robert Clouse nedovolil Jackiemu choreografii bojových scén. Mezi další americké filmy patří "Cannonbal Run I", kde Jackie hraje vedlejší roli. Jelikož byl smluvně zavázán musel vystupovat i v pozdějším volném pokračování. Po té se vrací zpět do Hongkongu, kde se zamiloval do zpěvačky Teresy Teng. Ta se sním rozešla pro jeho namyšlenost a on natáčí film "Dragon Lord", který byl několikrát předěláván. Od roku 1983 začíná Jackie spolupracovat s Samem Hungem a Yuenem Biaoem na projektech tzv. tří bratrů např. "Winners and Sinners, My Lucky Stars" a další. Mezi ně patří "Project A", kde si Jackie vysloužil pověst nejlepšího kaskadéra.

Následoval film "Wheels on Meals", kde byla poslední bojová scéna uznána za nejlepší co se týče bojového umění. Poslední projektem natočeném v roce 1987 se stal "Dragons Forever". Pak se cesty tří bratrů rozdělily. Podle jejich rozhodnutí co chtěli u filmu společně dokázat, tak ukázali. Po té se každý dal na svou hereckou dráhu. Mezi tím Jackie natáčí samostatné projekty jako je "Police Story", kde si nejvíce cení akčních scén. V pozdějších letech realizuje pokračování. Dalším filmem je např. "Armour of God", kde se při natáčení v Jugoslávii vážně zranil (více v ZAJÍMAVOSTECH). Tento film se stal v 80. letech třetím nejpopulárnějším v hongkongském žebříčku. V dalších letech jsme se dočkali i volného pokračování. Mezi jeho nejlepší režijní kousky patří "Miracles" (1989). V roce 1992 spolupracuje s režisérem Stanli Tongem na projektu "Police Story III - Supercop", který v Americe sklízí značný úspěch, a proto v pozdějších letech s ním dále spolupracuje. Avšak mezi jeho nejuznávanější film z roku 1994 patří "Drunken Master II".

Od roku 1996 se mu otvírá cesta do Hollywoodu filmem "Rumble in the Bronx" a později "First Strike". Absolutní úspěch v USA získal filmem "Rush Hour" a v roce 2001 ještě úspěšnějším volným pokračováním. V roce 2000 si dobře vedl westernový kousek "Shanghai Noon", který má v roce 2002 i volné pokračování s názvem "Shanghai Knights". Tento film je pro nás zajímaví tím, že většina se točila v ČR. Mimo jiné - Jackie je držitelem mnoha filmových cen a ocenění. V říjnu roku 2002 získal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Mezi jeho vynikající díla vzpomeňme alespoň na "Twin Dragons", "City Hunter", "Thunderbold", "Who Am I", "Mr Nice Guy", "Gorgeous", "The Accidental Spy" a mnoho dalších . . .

Jackie Chan je ženatý se slavnou herečkou 80.let Lin Feng Jiao, která se za Jackieho vdala v roce 1983. Spolu se vídají jen velmi málo a svůj život drží mimo světla veřejnosti. Mají spolu syna, který se jmenuje Chan Cho Ming.

Zajímavosti, drby

Vždycky hraje "klaďasy".

Kong Sang (což je jeho rodné jméno) znamená, narozen v Hong-Kongu.

Má syna Jaycee Chana, který se mu narodil 3. prosince v roce 1982.

Má dceru Elaine Wu (u ní se nám nepodařilo zjistit datum narození).

Je dobrý přítel Stevena Segala a Sylvestra Stallona.

Má na obličeji neustále jizvy od zranění, které utrpí během natáčení svých filmů.

Výroky

"Jsem šílený, ale ne blbý."

"Nikdy jsem nechtěl být další Bruce Lee. Chtěl jsem být totiž první Jackie Chan."

Odkazy do internetu


4.Spriateleny blog

31. srpna 2007 v 20:19 | Kika:)
obrazok pre Monik
Na jej blog nemam ani slova len ze je Velmi pekny ;) pozrite nanho TUTO

za spriatelenie od Makynky

31. srpna 2007 v 19:23 | Kika:) |  Moje diplomiky
dakujeeeeeeem

Moje animacie

31. srpna 2007 v 15:01 | Kika:) |  ♣Animacie♣
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kerepeck%C3%BD/My%20Documents/ICQ%20Lite/287345153/Iva%20o)_335814414/kika.gif

3. Spriateleny blog

31. srpna 2007 v 14:37 | Kika:)
Toto je obrazok pre Makynku za spriatelenie :)
TU....najdete Makynkin blog je velmi pekny a ma vela zaujimavich
clankov a rubrik odporucam vam si ho pozriet ;)

2.Spriateleny blog

31. srpna 2007 v 14:30 | Kika:)
www.michelle9.blog.cz
a tu je obrazok za spriatelenie pre MiCh@elu
Misin blog je fakt pekny stavim sa ze ma rada Pussycat dolls,odporucam sa tam pozriet :)

8.bleskajda

31. srpna 2007 v 13:17 | Kika:) |  bleskovky
Ciao :)
na zaciatok hlasni pre mna TU som tam ako Rihanna
a este TUTO som tam ako www.lovely-kiss.blog.cz

videl/a si uz High school musical ?

ak hej ake to bolo podla teba ?

co si dnes robila ?
tesis sa do skoly ? (ja nie :D)

aka bola bleskajda ?

hlasni v ankete , pre koho si hlasol / a ?

aka bola bleskajda ?

naj skupina ?
papa

diplomy za 7.bleskovku

31. srpna 2007 v 12:52 | Kika:) |  ◘vase.... diplomy ◘
Iva :o)
dala som ti tam vsetkych neva ?
Katrmilka
Monik
Tyna:-)
Anysek

41.Diplomik

30. srpna 2007 v 21:03 | Kika:) |  Moje diplomiky
Glitter Graphics

čarodejnice na štyl Joan z Arkadie

30. srpna 2007 v 20:53 | Kika:) |  videa + obrázky
V tomto videu je na začiatku originálna zvučka Joan z Arkádie a potom ide zvučka charmed v štýle Joan of Arcadia.

ak to nepojde kliknite na to :)
a ak este stale napiste do komentikov


Mikel a Joanna Koniec!!!!

29. srpna 2007 v 21:32 | Kika:) |  ♦New ♦
zhruba po devíti měsících. US5 - Mikel (20) se rozešel se svojí přítelkyní! Konec roku 2006 se měl krásný Mikel zamilovat do polské modelky spodního prádla. Teď prozrazuje Yam! BamS:"Jsem zase sama. Byli jsme obá často na cestách, že jsme se sotva viděli. Mezitím náš vztah velmi trpěl. Byla jsem často kvůli práci modelky na cestách, on s US5. K času kluci zkoušelina svoje Tour, které začíná 8. října v Hamburku. Kariéra byla důležitější než láska. Mikel se rozešel se svou přítelkyní - modelkou. Oba to chápali. Nemá to žádný smysl více tohle dělt. Teď budou zkoušet udržet přátelský vztah.

Historia US5

29. srpna 2007 v 21:21 | Kika:) |  US5♥♥

keby neslo tak nato kliknite :)

Moje karty

28. srpna 2007 v 20:05 | Kika:) |  (:Moje kartičky:)
Clenka Klubu :)
Klubova karta klubu girls

Jackie na party:)

28. srpna 2007 v 12:13 | Kika:) |  Jackie Chan

40.diplom

28. srpna 2007 v 11:22 | Kika:) |  Moje diplomiky